Nadzemní nádrže na dešťovou vodu

Samonosné

Samonosné

Kruhové

Samonosné

Samonosné

Hranaté

Vzhledem ke stále rostoucí ceně za vodu, roste i poptávka po nádržích, díky nimž je možné využít levný přírodní zdroj - dešťovou vodu. Investice do nadzemní nádrže může výrazně snížit měsíční náklady domácnosti na pitnou vodu, protože dešťovou vodu je možné využít nejen pro údržbu zeleně, ale i všude tam, kde postačí užitková voda, například při splachování toalety, při praní prádla, při úklidu, mytí aut a mnoha dalších činnostech.

 

Nadzemní nádrže slouží k hromadnému zadržování dešťové vody ze střech rodinného domu a jsou navrženy jako retenční, s odtokem (bezpečnostním přepadem), průchodkou na hadici, průchodkou na kabel od čerpadla. Dále je možné retenční jímku dovybavit o protiskluzová stupadla a další volitelné příslušenství.

 

Nadzemní plastové nádrže na dešťovou vodu lze umístit ve venkovním prostoru, ale i uvnitř, například ve sklepě. Voda z nádrží umístěných vevnitř si díky nižší teplotě udrží svoji kvalitu, u sklepních nádrží odpadá i nutnost výkopových prací. Jejich kapacita je však omezena prostorem. Nádrže se napojují přes filtr přímo na okapové svody a do nádrže přitéká čistá dešťová voda. Venkovní nadzemní nádrže se využívají především k zavlažování a údržbě zeleně. Voda v nich se dobře prohřeje a při vhodném umístění ji lze odebírat i bez čerpadla, pouze s využitím hydrostatického tlaku.

 

Nadzemní plastové nádrže nabízíme ve dvojím tvarovém provedení: kruhové a hranaté, které se dále vyrábí jako samonosné a pro obetonování/obezdění.

Podporujeme

Domov bez zámku Rafael dětem Dobrý anděl For help Paprsek naděje